Mateřská škola - Fotogalerie

2021/2022

Drtinova rozhledna - Sovičky
22.6. jsme se se skromným počtem dětí vydali na Drtinovou rozhlednu. Užili jsme si jízdu autobusem, pole, louky a les, pozorovali vážky a motýly, nad hlavami nám kroužil dravec a na kopci Besedná na nás čekala rozhledna. Statečně jsme zdolali 109 schodů a v posledním patře děti za odměnu obdržely medaili. Nechyběla výborná sváča ze školky. Cesta zpět už byla z kopce :-).

Lezecké dovádění Vlaštoviček

Výlet Vlaštoviček do Pikovic

Pasování předškoláků
14.6. proběhlo paní ředitelkou "pasování předškoláků na školáky". Program parádně zahájil kouzelník Martin Kellman a poté následovalo dojemné vystoupení našich předškoláků. Velmi děkujeme za účast rodičů, prarodičů a všech malých kamarádů.

Koněpruské jeskyně

Domácí mazlíčci u Soviček
3. června si děti mohly přinést, po dohodě s paní učitelkou, svého domácího mazlíčka. A tak nás navštívila agama vousatá, želva žlutohnědá - Nelinka, morčátko Hanička a psí slečna Daky. Nesmíme zapomenout na zástup plyšových mazlíčků, které děti přinesly ukázat. Milí mazlíčci, děkujeme za účast!

Motýli
Děti měly možnost pozorovat ve třídách vývoj Baboček kopřivových od housenek po motýla. Housenky se pilně vykrmovaly, rostly a po týdnu se zakuklily. Vylíhly se právě včas a přesně na Den dětí jsme je vypustili do přírody.

Den Dětí
1. června se děti vydaly po stopách pokladu, který jim ukazovala mapa, po cestě plnily zábavné úkoly a na konci výpravy je čekala sladká odměna.

Děti z celého světa
S dětmi jsme navštívili Asii, Afriku a Evropu, zkusili jsme jíst hůlkami vlastnoručně vypěstovaný hrášek s rýží, pekli jsme pizzu a zatančili si africké tance. Byla velká legrace.

Vlaštovičky v knihovně Davle

Oslava narozenin u Soviček

Opékání buřtů na zahradě Portusu

Studánková vílá

Návštěva 1. třídy

Návštěva statku - mláďátka

Setí hrášku - Sovičky

Vítání jara - Vlaštovičky

Písničkářka Jana Rychterová v MŠ

Karneval v MŠ

Tři králové

Vlaštovičky na slapském statku

Přání od dětí

Vánoční besídka - nadílka
Ve čtvrtek 16. prosince jsme si uspořádali vánoční setkání obou tříd u stromečku ve třídě Vlaštoviček. Nejprve jsme si zazpívali koledy, pověděli si něco o vánočních zvycích a poté si děti vybalily dárky, které jim Ježíšek ve školce nadělil. Nechyběly nové stolní hry, autíčka, puzzle, dřevěné hlavolamy, obruče, magnetické tabulky a další. Tímto moc děkujeme všem rodičům za sponzorské dary, díky kterým jsme mohli tyto dárky nakoupit.

Přejeme všem dětem, rodičům i prarodičům krásné Vánoce, štěstí a pevné zdraví.
Těšíme se na Vaše děti v roce 2022.
Kolektiv naší MŠ

Předvánoční výlet za zvířátky
Poslední předvánoční den ve školce jsme věnovali putováním za lesními zvířátky. Děti nosily celý týden do školky jablka a mrkve, které jsme během naší výpravy rozvěsili na vybrané stromy. Zvířátkům jsme určitě udělali velkou radost. Naše cesta končila u řeky, kdy jsme si užili sluníčka a her.

Advent
U Soviček i Vlaštoviček probíhají velké přípravy na Vánoce. Nadšeně jsme si vyzdobili vstupní vestibul a naše třídy, vyrobili vánoční svícny a navíc jsme si užili sněhu. Zkrátka předvánoční čas, jak má být.

Mikuláš ve školce

Dravci a sovy
Na zahradu naší školy a školky opět zavítali dravci a sovy. Obdivovali jsme jejich krásu, chytrost i sílu. Výklad byl zábavný a velmi nás zaujal.

Kaštanové dny v MŠ
Podzimní tvoření třídy Soviček.

Indiánská stezka
Opět po roce jsme se vydali na velmi oblíbenou "Indiánskou stezku". Děti statečně plnily úkoly a na konci je indiánka odměnila pravými indiánskými amulety pro štěstí. Završili jsme tak celý indiánský týden, který byl plný indiánských písní, výrobků a poznávání přírody. Ještě jednou děkujeme všem rodičům za pomoc na stanovištích. Celou akci jsme si všichni moc užili.

Naše další fotografie - Základní škola, Školní družina