Naše aktivity 2012/2013

Některé z našich aktivit v ŠD
2012/2013

Zpívánky

29.1.2013 Jako každý měsíc i tentokrát si pro nás paní vychovatelka Vilma připravila Zpívánky s Vilmou. Prozpívali jsme se celým pohádkovým světem.

všechny fotografie ZDE
 

Malba v přírodě

22.1.2013 Malujeme přírodu v přírodě – k této aktivitě jsme nemuseli jít daleko.
Využili jsme park pod školou, kde máme překrásné stromy. Učili jsme se otisky kůry,
o odlišnostech stromu a naučili jsme se novou výtvarnou techniku

  
všechny fotografie ZDE
 

Zimní výprava za zvěří

15.1.2013 Jsme se s družinou vypravili na dobrodružnou výpravu do okolí Slap. Díky našim znalostem ze stopování a poznávání terénu jsme narazili na spoustu otisků tlapek našich nejznámějších lesních a polních zvířátek. Naučili jsme se spoustu nových věcí např. jak jít v rojnici, k čemu slouží a mnoho dalšího z oboru myslivosti.
  
všechny fotografie ZDE
 

Stavění domečků, péče o půdu

Hned od prvních školních dnů po prázdninách jsme začali opět pracovat na našem školním Agríku. Děti si začaly stavět své domečky a jako praví zemědělci pečují o půdu. Vytvářejí si své zahrádky. Vzájemnou spoluprací zde postupně vzniká vesnička, kterou budeme stále rozšiřovat a udržovat.
  
všechny fotografie ZDE

 

Velký fotbalový turnaj

10. – 21. 9. 2012 Ve školní družině probíhal Velký fotbalový turnaj. Zúčastnilo se 24 dětí všech ročníků. K velkému překvapení zaslouženě zvítězil tým č.2, který se skládal ze žáku 1. - 3. ročníku. Gratulace!!!
  
všechny fotografie ZDE

 

Podzimní plody a umělecká tvorba

S nadcházejícím podzimem dozrávají podzimní plody, i my v družině je využíváme k umělecké tvorbě pomocí různých technik. Například zobrazením jak je vidíme ve tmě.
  
všechny fotografie ZDE

 

Stopy zvěře

I na vycházkách se stále učíme novým věcem. Objevujeme neobjevené a poznáváme nepoznané. Jedna z moc podařených vycházek proběhla na konci měsíce října, kdy jsme stopovali v okolí Slap divoká prasata a učili se odlévat stopy sádrou.

 

Sběr plodů

Na vycházce na Slapské vyhlídce jsme nasbírali mnoho krásných lesních plodů. Popisovali si rostlinný život v našich lesích, naučili jsme se komunikovat v přírodě pomocí řeči lesní zvěře a krásné odpoledne zakončili lesní hrou Tarzan.
  
všechny fotografie ZDE

TOPlist