Naše aktivity 2011/2012

Některé z našich aktivit v ŠD 2011/2012

Dárečky

Opět jsme ve školní družině byli požádáni, abychom vytvořili dárečky. Tentokrát pro místní Svaz žen. Dárky -barevné knoflíky z moduritu- měly velký úspěch. Výroby dárků se zúčastnily obě oddělení.
Těšíme se na pomoc dalším našim příznivcům.

 
všechny fotografie ZDE

 

Pošťák Ondra v družině

15.5. jsme měli štěstí, protože nás přišel do ŠD potěšit známý herec, moderátor, kaskadér atd. Martin Kavan. Pozvali jsme si ho v rámci tématu „Člověk a svět práce“ a strávili jsme s ním hezké odpoledne, kdy si i děti zkusily práci reportéra, který zpovídává známou osobnost a tvoří životopis. Děti při této akci využily vědomosti a zkušenosti z "mediálních dílen", které pro ně připravila paní Pavla |Charvátová. Pan Kavan byl velmi milý a ochotný. Závěrem krásného odpoledne jsme si společně zazpívali.

 
všechny fotografie ZDE

 

Projekt voda

Děti, které nejely na školu v přírodě, ve škole pracovaly na projektu Voda. První den jsme vyhledávali zajímavosti o společenstvu VODA, druhý den jsme si četli báje a pověsti o vodě, učili se písničky a malovali vodníky. Třetí den jsme se věnovali lodní dopravě a zakončili ho výrobou lodiček. Projekt byl  zakončen poslední den procházkou k řece, posláním lodiček a vzkazů v lahvích. Po celý týden jsme si vše poctivě zaznamenávali do svých deníků jako praví vědci.
Deníčky jsme po návratu školáků ze školy v přírodě vystavili na schodišti, kde si je mohli prohlížet děti i rodiče.

  
všechny fotografie ZDE

 

Podmořský svět

Podmořský svět nás vždy něčím překvapí, ale i my ve školní družině dokážeme překvapit kolika způsoby ho umíme ztvárnit i bez štětců či pastelek - veselý a barevný jak ho známe.

  
všechny fotografie ZDE

 

Předvánoční čas ve školní družině

Vánoce, Vánoce přicházejí a i my v družině se na ně vesele připravujeme. Pečeme voňavé cukroví, zdobíme stromeček, vyprávíme si o vánočních zvycích a tradicích. Čekání na Ježíška si zpříjemňujeme poslechem krásných vánočních koled.

   
všechny fotografie ZDE

 

Soutěž "Mléčná dráha"

V prvním týdnu počátkem letošního roku se děti z II. oddělení ŠD zúčastnily soutěže „Mléčná dráha“. Sami si zvolily zpracovávané téma. Využívaly informací na internetu, encyklopedií, sešitů a svých výtvarných schopností. Každý zúčastněný svůj hotový projekt krásně odreprezentoval ve třídě a sklidil velký úspěch u dětí. Rádi se pochlubíme malou výstavkou na chodbách školy.

     
všechny fotografie ZDE

 

Adventní dílna – „Adventní věnce i trochu netradičně“
Jako každoročně adventní dílna s paní Horáčkovou měla velký úspěch. Chtěla bych tímto paní Horáčkové poděkovat za organizaci a ochotu vyrábět adventní věnce s rodiči a dětmi.
Adventní dílna – „Výroba stromečků ze šišek“
Loni se do adventních dílen zapojila i paní Běhalová a letos měla velký úspěch se stromečky z šišek
a chvojí. Tímto bych jí chtěla poděkovat za trpělivost a ochotu s námi vyrábět.

Adventní dílna – „Gelové a točené svíčky“
Každoročně přemýšlím, co budu dělat o adventních dílnách a letos mě zaujala výroba gelových svíček. Velmi mě překvapilo, kolik rodičů s dětmi přišlo na všechny dílny dohromady.
Děkuji a už se těším na příště.


další fotografie: věnce, svíčky

TOPlist